Czym się zajmujemy?

OBRÓBKA GRAFICZNA ZDJĘĆ PRODUKTOWYCH

Obróbka graficzna zdjęć produktowych to szeroki wachlarz działań i możliwości. Począwszy od prostej korekty automatycznej np. poprawienie jasności, kontrastu, koloru zdjęcia w całości, poprzez zmiany zdjęcia i produktu wybiórczo np. retusz zabrudzeń, usunięcie tła czy zmiany fragmentu produktu, a na zaawansowanych zmianach, retuszu i korektach a nawet fotomontażu kończąc.

Każda z tych rodzajów zmian niesie za sobą pewien zasób działań i określa stopień skomplikowania pracy. W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe do wykonania. Z tym poziomem cyfryzacji i technologii możemy praktycznie dowolnie modyfikować zdjęcia czy filmy ale wymaga to czasu, co za tym idzie zwiększa koszty. Oczywiście dobry fotografik potrafi zminimalizować potrzebę wykonania dużej ilości zmian i korekt. Niekiedy jednak są one konieczne.

Poniżej zamieszczamy kilka przykładów naszych możliwości obróbki graficznej m.in. usunięcie tła i poprawienie wyglądu produktu.

Najczęstszym życzeniem klienta jest usunięcie tła (tak zwane szparowanie) aby produkt mógł być wykorzystany do dalszej obróbki już sam bez rozpraszającego tła w celu dodania innego tła (tu najczęściej jest to kolor biały ale bywa też inne tło w przypadku mebli zabudowanie we wnętrzu).

Dodatkowo możemy zmienić kolor mebla.

Zmiana koloru tła czyli wyszparowanie z obecnego niekiedy niejednolitego i wstawienie innego bardziej odpowiedniego dla klienta wymaga wielu godzin precyzyjnego wycinania ręcznego.

ZDJĘCIA PRODUKTOWE – PACKSHOTY

Zdjęcia typu packshot zapewniają przedstawienie produktu w wersji gotowej i złożonej. Packshoty to zdjęcia produktowe ukazujące produkt tak aby najlepiej oddać jego rzeczywisty wygląd. Zdjęcia packshotów to zdjęcia realistyczne, które nie są zdjęciami aranżacyjnymi. Zdjęcia te oddają wierny wygląd produktu i tym samym klient może w pełni ocenić postać wybranego produktu. Packshotami często nazywamy zdjęcia produktów przedstawiające towar w takiej postaci jak docierają do klienta, gotowe do użycia. Nie zawsze jest to oczywiście prawdą – wyjątkami są produkty do samodzielnego montażu.

Stosowanie zdjęć typu packshot w przypadku prezentacji swoich produktów to konieczność w dzisiejszych czasach. W czasach, w których większość kupowanych produktów odbywa się przez internet niezbędne jest korzystne przedstawienie produktu. Packshoty to zdjęcia idealnie doświetlonego produktu wykonywane z wykorzystaniem oświetlenia studyjnego w profesjonalnie wyposażonym studiu fotograficznym.

Fotografia produktowa, w tym szczególnie packshoty to bardzo wymagająca forma zdjęć. Wymagane są m.in. bardzo dobre oświetlenie produkty, odpowiednie tła, profesjonalne obiektywy. Również aparat fotograficzny, radio z odbiornikami aby zsynchronizować błysk lamp oraz wiele innych dodatków. Pracujemy na jednym z lepszych w dzisiejszych czasach sprzęcie jest to aparat NIKON D850. Dbamy o detale, aby pokazać rzeczywisty produkt oddać jego kolor i strukturę tkaniny.

ARANŻACJE

Aranżacje w fotografii to bardzo trudna i specyficzna forma przedstawienia produktu. Zwykłe zdjęcia produktowe typu packshot nie pozwalają w pełni oddać zastosowania i funkcjonalności przedmiotu.

Aranżacje ukazują produkt w użyciu, z wszystkimi cechami zastosowania i prezentując wszystkie lub większość cech funkcjonalnych. Aranżacje oczywiście wymagają znacznie więcej przygotowań i czasu aby w atrakcyjny sposób przedstawić fotografowany i prezentowany przedmiot.

Skontaktuj się z nami

Magic Cube Sp. z o.o.

Telefon: +48 ‭694 511 977‬
Email: info@magiccube.pl